Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Haber Detayı

Siber güvenlik neden bu kadar önemli?
2021-05-13 14:06:25

      Siber güvenlik önemlidir, çünkü hassas verilerimizi, kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri (PII), korunan sağlık bilgilerini (PHI), kişisel bilgileri, fikri mülkiyeti, verileri ve hükümet ve sanayi bilgi sistemlerini hırsızlık ve hasardan korumak için her şeyi kapsar. Tüm dünya daha dijital hale geldikçe, siber suç dünyadaki tüm işletmeler ve devlet kurumları için en büyük tehditlerden biri haline geldi.

      Son raporlara göre, siber suçlular 2018'de 2,8 milyar tüketici veri rekoru kırdı ve ABD kuruluşlarına 654 milyar dolardan fazlaya  mal oldu. Bu arada, 2019 Dokuzuncu Yıllık Siber Suç Maliyeti Çalışması, toplam risk değerini önümüzdeki beş yıl içinde küresel olarak 5,2 trilyon ABD doları olarak hesapladı. Aynı rapor, saldırıları keşfetmenin artan maliyetini yönetmek için otomasyon, gelişmiş analitik ve güvenlik istihbaratının kullanımını tanımladı.

      Yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojileri olgunlaşmaya devam ettikçe, siber güvenlik endüstrisinin geleceğimizin liderlik edecek araçlara sahip olabileceği hayal etmek mümkündür. TopTel olarak bu gerçeğe hizmet etmeyi hedefledik.